Dentální hygiena je velmi důležitou součástí moderní stomatologie. V dnešní době si již většina zubních lékařů nedokáže představit poskytování komplexní stomatologické péče bez profesionálně prováděné dentální hygieny.

Profesionální dentální hygienou a domácí péčí se snažíme udržet zdravý a krásný chrup po celý život a předcházet vzniku zubního kazu, zánětu dásní a parodontitid.

Hlavním cílem dentální hygieny je naučit pacienta správně pečovat o svůj chrup, následně zvolit správné pomůcky a osvojit si techniku jejich používání.


PRO KOHO JE VHODNÁ?

Pro děti i dospělé, těhotné ženy,  pacienty s fixními rovnátky, implantáty a různými zubními náhradami.

JAK PROBÍHÁ DENTÁLNÍ HYGIENA

1. NÁVŠTĚVA – 60min

Při návštěvě provádím vyšetření dutiny ústní. Zaměřím se na stav gingivy (dásní), parodontu, upozorním na přítomnost zubního kazu. Zjistím množství zubního povlaku a celkový stav ústní hygieny.

Při projevu určitého onemocnění nejprve nastíním příčinu vzniku onemocnění a následně možný hygienický plán, s kterým je pacient seznámen.

Poté přichází na řadu profesionální a šetrné odstranění povlaků, zubního kamene a pigmentací pomocí přístroje EMS Airflow prophylaxis master a dočištění pomocí ručních nástrojů tzv. scalerů a kyret. Na závěr ošetření vyleštím kartáčky/ kalíšky povrh zubů s neabrazivní profylaktickou pastou.

Nedílnou součástí 1. návštěvy je výběr a nácvik používání správných a individualizovaných pomůcek k provádění domácí péče o chrup. To je správný klasický kartáček, mezizubní kartáček popř. dentální nit.

 

Druhá a následné návštěvy – 45 min (dle potřeb pacienta po 4-7měs.)

Při každé návštěvě zkontroluji stav ústní hygieny a gingivy (dásní), parodontu a zubů. Následuje šetrné odstranění zubních povlaků, kamene a pigmentací. Na závěr návštěvy doladíme techniku čištění a kalibraci pomůcek.